дома Жолта Штампа ТАА БЕШЕ ОЛИЦЕТВОРЕНИЕ НА СЕКСИПИЛ И УБАВИНА, светот беше луд за нејзините...

ТАА БЕШЕ ОЛИЦЕТВОРЕНИЕ НА СЕКСИПИЛ И УБАВИНА, светот беше луд за нејзините облини: На 49-годишна возраст се соблече во минијатурно бикини (ВИДЕО)

Сите се сеќаваме на Кармен Електра од „Чувари на плажата“ – таа го освои светот во едноделен црвен костум, и рамо до рамо со Памела Андерсон, таа беше олицетворение на сексапил и убавина кон крајот на 90-тите. Неодамна наполни 49 години и изгледа исто толку добро како што изгледаше на почетокот на нејзината кариера.

Оваа дама никогаш не била надарена со раскошен актерски талент, но нејзините облини го надоместа тоа, па затоа не ја заобикола бројни филмски и телевизиски улоги, а својата слава ја должи на афера со познати и успешни мажи …

Но, иако пред скоро две децении поминаа откако ја запали светската шоу-деловна сцена, Електра денес не е толку успешна – во последните години ги забавува гостите како водителка на престижни забави, всушност сепак го наплатува својот сексапил, но не и на такво високо ниво како порано!

И покрај тоа, мора да признаеме дека сè уште изгледа одлично – само погледнете во тоа извајано тело, мускули и младешко лице. Неодамна тоа го потврди со видео на Instagram во минијатурно портокалово бикини – кој би рекол дека веќе е во петтата деценија!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Carmen Electra (@carmenelectra)

Да потсетиме, актерката се најде во центарот на вниманието на јавноста пред две години по подолга пауза кога објави цела серија фотографии на кои буквално е какко родена од нејзината мајка, а не ги криеше ниту интимните делови од телото. На тие фотографии Кармен позираше од сите агли, па имавме можност да ги погледнеме нејзините бујни гради, но и совршено извајаниот задник, и половината и затегнатите нозе.

Патем, таа пред неколку години го објави прирачникот „Како да се биде секси“, за да им помогне на жените ширум светот да се сакаат себе си и своето тело.

  • Секој има нешто на себе што не го сака, па дури и моделите, филмските и рок-sвездите. Изградете самодоверба работејќи на себе и чувствувајте се добро за тоа. Сакав да ги охрабрам жените, рече таа тогаш.

Кармен најде друг начин да ги охрабри дамите да бидат посекси – лансираше колекција долна облека што ја создаде за секоја жена да најде нешто што и одговара.

  • Мислам дека секоја жена има делови од своето тело што ја прават самоуверена, но и други делови што ја прават да не се чувствува толку пријатно. Треба да го знаете вашето тело и да знаете како сакате да изгледате. Направете го тоа пробувајќи сè. Сакам корсети, освен ако не сум околу куќата, тогаш сакам нешто пријатно и меко. Но, важно е да го носите она во што се чувствувате најдобро, заклучи таа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Carmen Electra (@carmenelectra)

Атрактивната 49-годишна девојка има долга листа на познати љубовници во нејзината емотивна биографија, но најпознат секако е кошаркарот Денис Родман. На крилјата на страста, двојката размени завети во 1998 година во капела во Лас Вегас, но тие побараа поништување на бракот по само девет дена. Родман истакна дека не бил трезен кога се оженил со Кармен.

Потоа заврши во брак со гитаристот Дејв Наваро, а оваа врска траеше три години. После тоа, таа се вери со музичарот Роб Патерсон, но бракот не опстои поради неговото неверство. После овој љубовен бродолом, таа падна во прегратките на Сајмон Кауел, со кого раскина во 2013 година. Оттогаш не се знае ништо повеќе за нејзиниот љубовен живот.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

СЛАВНАТА ПЕЈАЧКА ТРГНУВА ВО ЛОВ НА ВОНЗЕМЈАНИ: Гајле ѝ е за туѓите мислења, сигурна е дека има ПЛАН како да ги фати

Познатата американска пејачка Деми Ловато наскоро ќе стане водител, додека емисијата што ќе ја води ќе се занимава со вонземјани. Одам на патување во...

СЛАВНАТА ПЕЈАЧКА ТРГНУВА ВО ЛОВ НА ВОНЗЕМЈАНИ: Гајле ѝ е за туѓите мислења, сигурна е дека има ПЛАН како да ги фати

Познатата американска пејачка Деми Ловато наскоро ќе стане водител, додека емисијата што ќе ја води ќе се занимава со вонземјани. Одам на патување во...

Софија Лорен има ЕВТИНО и ПРИРОДНО решение против ПОДОЧЊАЦИ! Сè што ви треба е ОВОЈ производ (ФОТО)

Многу актерки имаат свои мали трикови за да изгледаат свежо и одморено, а убавата Софија Лорен не е исклучок. Еден од нејзините најголеми проблеми...

Оризовите полиња во Кина се магични

Прекрасните полиња со ориз во Кина зафаќаат илјадници километри планини и долини. Скалестите оризови полиња започнале да се градат пред 1.300 години и преживеале до...

Слични вести

ГО ОДБИ РОНАЛДО БИДЕЈЌИ НЕ Е НЕЈЗИН ТИП! ОД НЕЈЗИНИТЕ ГОЛИ ФОТОГРАФИИ СРЦЕТО МОЖЕ ДА ВИ ЗАСТАНЕ: Русинка која го ЗАПАЛИ нетот!

Вики Одинцова, жешка Русинка која своите 5 милиони следбеници ги „почастува“ со провокативни фотографии речиси секој ден, уште еднаш направи вистински хаос на социјалните...

СЛАВНАТА ПЕЈАЧКА ТРГНУВА ВО ЛОВ НА ВОНЗЕМЈАНИ: Гајле ѝ е за туѓите мислења, сигурна е дека има ПЛАН како да ги фати

Познатата американска пејачка Деми Ловато наскоро ќе стане водител, додека емисијата што ќе ја води ќе се занимава со вонземјани. Одам на патување во...

Софија Лорен има ЕВТИНО и ПРИРОДНО решение против ПОДОЧЊАЦИ! Сè што ви треба е ОВОЈ производ (ФОТО)

Многу актерки имаат свои мали трикови за да изгледаат свежо и одморено, а убавата Софија Лорен не е исклучок. Еден од нејзините најголеми проблеми...

Оризовите полиња во Кина се магични

Прекрасните полиња со ориз во Кина зафаќаат илјадници километри планини и долини. Скалестите оризови полиња започнале да се градат пред 1.300 години и преживеале до...

ЗАШТО И ТРЕБАШЕ ОВА: Ким Кардашијан експериментира со новиот изглед и не сите се возбудени! (ФОТО)

Ким Кардашијан (40) ги обожава модата и трендовите. Таа многу пати експериментирала со својот изглед, менувајќи го начинот на облекување, шминка, па дури и...