дома Жолта Штампа ТОМАС МАРКЛ ЈА МОЛИ МЕГАН ЗА ПРОШКА: Ќе се разочарам многу ако...

ТОМАС МАРКЛ ЈА МОЛИ МЕГАН ЗА ПРОШКА: Ќе се разочарам многу ако не ја сретнам мојата внука Лилибет, не сум направил ништо толку страшно!

Томас Маркл повторно се огласи по раѓањето на неговата внука Лилибет и рече дека би сакал да разговара со неговата ќерка Меган, со која веќе подолго време не е во добри односи.

Тој беше гостин во австралиската емисија 60 Minutes“, а во еден момент за време на интервјуто започна да ја моли Меган за прошка.

  • Ќе бидам многу разочаран ако не добијам можност да ја држам внука ми во раце, рече тој.

Томас не се сретнал ниту со неговиот внук Арчи, а кралскиот биограф Роберт Џобсон вели дека не треба да се очекува да се сретне со некој од нив во блиска иднина.

Во интервјуто тој изрази збунетост кршејќи ја, како што тврди, одличната врска што ја имал со Меган.

  • Не бев во право и сто пати се извинив за тоа. Сепак, ќе разберев ако направив нешто навистина ужасно, но не направин ништо, додаде тој.

Врската на Меган и Томас се олади откако тој призна дека ги продал своите фотографии на медиумите пред нејзината венчавка со Хари во 2018 година.

  • Беше пред две години, но се обидов да го надокнадам тоа. Сега сум оддалечемсамо 100 километри. Никогаш не престанав да ја сакам. Не се согласувам со сите работи што ги прават моите деца, но секогаш ќе ги сакам. И, секако ја сакам Меган – заклучи тој.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

ВМРО-ДПМНЕ: Пожарот во Кочани ја покажа целата неспособност и беда на власта на Заев, да бевме нормална држава утрово ќе имаше дузина оставки од...

Катастрофалната реакција на власта во случајот со пожарот во Кочани ги загрози имотите и животите на граѓаните, се вели во партиското соопштение на опозициската...

ВМРО-ДПМНЕ: Пожарот во Кочани ја покажа целата неспособност и беда на власта на Заев, да бевме нормална држава утрово ќе имаше дузина оставки од...

Катастрофалната реакција на власта во случајот со пожарот во Кочани ги загрози имотите и животите на граѓаните, се вели во партиското соопштение на опозициската...

Од денеска забрана за движење во шума

„Во текот на денешниот ден, 3 август (наутро) стапува во сила целосна забрана за движење во шумските предели низ Републиката“, соопшти владината прес-служба. Од Владата...

Хеликоптерот на АРМ немал доволно гориво за да стигне до пожарот во Кочани

Во 9 часот наутро закажав состанок на Групата за процена за да ја разгледаме сериозноста на ситуацијата и, доколку процениме дека има потреба, на...

Слични вести

Агонијата започнува повторно? Градот од кој започна ПАНДЕМИJATA итно ги тестира СИТЕ жители за коронавирус

Пекинг во неделата ги повика жителите да не го напуштаат градот, освен во итни случаи Кинескиот град Вухан, каде што Ковид-19 првпат се појави на...

ВМРО-ДПМНЕ: Пожарот во Кочани ја покажа целата неспособност и беда на власта на Заев, да бевме нормална држава утрово ќе имаше дузина оставки од...

Катастрофалната реакција на власта во случајот со пожарот во Кочани ги загрози имотите и животите на граѓаните, се вели во партиското соопштение на опозициската...

Од денеска забрана за движење во шума

„Во текот на денешниот ден, 3 август (наутро) стапува во сила целосна забрана за движење во шумските предели низ Републиката“, соопшти владината прес-служба. Од Владата...

Хеликоптерот на АРМ немал доволно гориво за да стигне до пожарот во Кочани

Во 9 часот наутро закажав состанок на Групата за процена за да ја разгледаме сериозноста на ситуацијата и, доколку процениме дека има потреба, на...

Ако се случи АПОКАЛИПСА еве кои земји имаат најголеми шанси да ОПСТАНАТ

Истражувачите од Универзитетот во Англија Раскин направија листа од 20 земји кои се најдобро подготвени за климатските промени и каде животот, во случај на...