дома Жолта Штампа ТРАМП ДРАСТИЧНО ОСИРОМАШИ ДОДЕКА БЕШЕ ВО БЕЛАТА КУЌА: За време на неговиот...

ТРАМП ДРАСТИЧНО ОСИРОМАШИ ДОДЕКА БЕШЕ ВО БЕЛАТА КУЌА: За време на неговиот мандат изгубил дури 1,6 милијарди долари!

Богатството на поранешниот американски претседател Доналд Трамп се намали за милијарда долари во текот на четирите години на чело на Америка, покажа најновата листа на Форбс.

Да продадеше сè и да ставеше сè во индексни фондови, имотот на Трамп ќе вредеше 1,6 милијарди долари, но наместо тоа, Трамп го задржа својот приватен бизнис ставајќи го во рацете на неговиот син Ерик, извршниот директор на организацијата на Трамп, пренесува „Daily Mail“.

Така, неговото богатство падна од три и пол милијарди долари, колку што имаше во 2017 година, на 2,4 милијарди.

Тој во моментов е на 1.299 место на листата милијардери во светот, што е пад од скоро 300 места, бидејќи минатата година беше 1.001.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

ВРЕЛ СЕКСИ ТАНЦ НА КРАЛСКАТА МОРНАРИЦА: Австралија потресена од скандал со твертирање на воена церемонија! (ВИДЕО)

Според реакциите, видеото на кое танчерите танцуваат во „жешки панталони“ на воена церемонија во Австралија ја сврте земјата наопаку. https://twitter.com/Telegraph/status/1382757852335505414?s=20 Оценето како несоодветно, бизарно и навредливо,...

Хороскоп за 17 април, време на големи промени: Хороскопот денес предвидува дека на многу знаци, животот буквално ќе се преврти наопаку!

ОВЕН РАБОТА: Може да очекувате решение за проблем што ве мачи долго време. Ќе почувствувате големо олеснување кога ќе сфатите дека конечно е решен вашиот...

Премногу си дебел за да бидеш астронаут: Издвојуваме 11 гафови на принцот Филип кои долго ќе се паметат, а тоа не е крајот (ВИДЕО)

Веста дека британскиот принц Филип почина на 99-годишна возраст го обиколи светот. Роден како принц Филип од Грција и Данска, тој често беше познат по...

ШОК ВО КУБА: Раул Кастро поднесе оставка на чело на Комунистичката партија! Крајот на ерата која започна со неговиот брат Фидел во 1959 година!

Раул Кастро ја објави својата оставка од функцијата шеф на Комунистичката партија на Куба, со што заврши ерата на формалното раководство што тој и...

Слични вести

Големиот скандал што ги потресе САД, ова може да ја реши судбината на следните претседателски избори!

Мајк Помпео ги отфрли обвинувањата од извештајот и го нарече политички мотивиран документ со бројни фактички грешки. Поранешниот државен секретар на САД, Мајк Помпео, ја...

Хороскоп за 17 април, време на големи промени: Хороскопот денес предвидува дека на многу знаци, животот буквално ќе се преврти наопаку!

ОВЕН РАБОТА: Може да очекувате решение за проблем што ве мачи долго време. Ќе почувствувате големо олеснување кога ќе сфатите дека конечно е решен вашиот...

Премногу си дебел за да бидеш астронаут: Издвојуваме 11 гафови на принцот Филип кои долго ќе се паметат, а тоа не е крајот (ВИДЕО)

Веста дека британскиот принц Филип почина на 99-годишна возраст го обиколи светот. Роден како принц Филип од Грција и Данска, тој често беше познат по...

ШОК ВО КУБА: Раул Кастро поднесе оставка на чело на Комунистичката партија! Крајот на ерата која започна со неговиот брат Фидел во 1959 година!

Раул Кастро ја објави својата оставка од функцијата шеф на Комунистичката партија на Куба, со што заврши ерата на формалното раководство што тој и...

ВО ОВАА ЗЕМЈА КОРОНАТА ЈА ЛЕКУВААТ СО ТОНИК ОД НАЈОТРОВНИ РАСТЕНИЈА: Претседателот на Киргистан им даде на лекарите семеен рецепт! ЏАБЕ ПРЕДУПРЕДУВАЊАТА НА НАУЧНИЦИТЕ!

Во Киргистан, хербален тоник ќе се користи за лекување на лица со COVID-19, соопшти денеска министерот за здравство Алимкадир Беишеналиев, и покрај предупредувањата на...