дома Жолта Штампа Трансформација на Оскаровецот: Од „набилдан“ гладијатор до пивски стомак

Трансформација на Оскаровецот: Од „набилдан“ гладијатор до пивски стомак

Новозеландскиот актер Расел Кроу (57), покрај неговата актерска кариера, по која е широко познат, е и музичар и пејач, кој има и неколку албуми зад себе.

Сепак, тој е најпознат по неговите филмски улоги. Светска слава ја постигна со филмот „Gladiator“, поради кој го освои филмскиот свет. Во 2000 година, тој исто така доби Оскар за главната машка улога, додека во 1999 и 2001 година тој беше номиниран и за Оскар за филмовите „The Insider“ и „ABeautiful Mind“.

Тој има репутација на актер кој лесно избувнува. Од 1999 до 2005 година, тој неколку пати се најде во неволја со законот. Тој се расправаше пред хотел во Австралија, јавно го навредуваше режисерот Малком Џери, се скара со бизнисменот Ерик Вотсон и гаѓаше полицаец во Њујорк со телефон. Поради инцидентот со полицаецот, Кроу мораше да плати голема оштета.

Од 2003 до 2018 година тој беше оженет со актерката Даниел Спенсер (51). Со неа има два сина, Чарлс (17) и Тенисон (14). На крајот на март, тој беше фатен како игра тенис со неговата 26 години помлада девојка Бритни Терио (30).

Во последниве години, Кроу многу се запушти, доби вишок килограми, кои не се обидува да ги сокрие, додека брадата е несредена. Подготвувањето улога за филмот „Unhinged“ е една од причините зошто тој толку се запостави, но се чини дека тоа не му пречи. За време на гостувањето во емисијата на Дејвид Летерман во 2010 година, тој рече дека пушел повеќе од 60 цигари на ден во текот на 36 години.

Оскаровецот обожава спорт, особено австралиски рагби. Тој исто така сака крикет, и е голем обожавател на фудбалскиот клуб Лидс од Англија.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

УЕФА ГИ МЕНУВА ПРАВИЛАТА! Промена во вредноста на ГОЛ ВО ГОСТИ!

Европската фудбалска унија (УЕФА) ќе размисли за промена на правилата за голови во гости, објавија денес италијанските медиуми. Како што се наведува, веќе имало официјални...

СИГУРНО НЕ го знаевте ОВА! Ова е причината зошто хаските имаат сини очи

Кај повеќето кучиња, бојата на очите е поврзана со бојата на косата. Но, тоа не е случај со сибирските Хаски. Истражувачите од Бостон, Одделот за...

РОЗЕВАТА СУПЕРМЕСЕЧИНА НОСИ ПРЕСВРТ ВО ЉУБОВТА! Моќен астро период пристигнува НА КРАЈОТ НА АПРИЛ – еве што треба да направите

Супермесечината не чека на 27 април и ќе не осветли и со својата брилијантност и со неверојатната енергија. Супермесечината е поим што значи полна...

СЕ ОГЛАСИ КРЕМЉ! Русија подготви низа мерки што ќе ја разнишаат Америка од нејзините темели

Рускиот заменик министер за надворешни работи Сергеј Рјабков на средбата со американскиот амбасадор во Москва Џон Саливан, кој беше поканет во руското Министерство за...

Слични вести

УЕФА ГИ МЕНУВА ПРАВИЛАТА! Промена во вредноста на ГОЛ ВО ГОСТИ!

Европската фудбалска унија (УЕФА) ќе размисли за промена на правилата за голови во гости, објавија денес италијанските медиуми. Како што се наведува, веќе имало официјални...

СИГУРНО НЕ го знаевте ОВА! Ова е причината зошто хаските имаат сини очи

Кај повеќето кучиња, бојата на очите е поврзана со бојата на косата. Но, тоа не е случај со сибирските Хаски. Истражувачите од Бостон, Одделот за...

РОЗЕВАТА СУПЕРМЕСЕЧИНА НОСИ ПРЕСВРТ ВО ЉУБОВТА! Моќен астро период пристигнува НА КРАЈОТ НА АПРИЛ – еве што треба да направите

Супермесечината не чека на 27 април и ќе не осветли и со својата брилијантност и со неверојатната енергија. Супермесечината е поим што значи полна...

СЕ ОГЛАСИ КРЕМЉ! Русија подготви низа мерки што ќе ја разнишаат Америка од нејзините темели

Рускиот заменик министер за надворешни работи Сергеј Рјабков на средбата со американскиот амбасадор во Москва Џон Саливан, кој беше поканет во руското Министерство за...

СЕВЕРИНА ПО 17 ГОДИНИ ПРОГОВОРИ ЗА ИНТИМЕНО ВИДЕО КОЕ ГО ЗАПАЛИ РЕГИОНОТ: Не излегував од дома 6 месеци, тоа беше ШОК! МЕ ОСУДИЈА!

Пејачката Северина Којиќ се најде среде медиумско внимание во 2004 година, кога се појави нејзиното интимно видео. Никогаш не барав да се појави мојата...