дома Жолта Штампа УАПСЕН ПОЗНАТ ХОЛИВУДСКИ АКТЕР, ОСОМНИЧЕН ЗА МУЛТИМИЛИОНСКА ИЗМАМА!!!!

УАПСЕН ПОЗНАТ ХОЛИВУДСКИ АКТЕР, ОСОМНИЧЕН ЗА МУЛТИМИЛИОНСКА ИЗМАМА!!!!

Агентите на американското Федерално биро за истраги (ФБИ) го уапсија актерот Зак Ејвори затоа што наводно смислил шема со која измамил инвеститори за неколку стотици милиони долари, соопштија денес властите.

Во соопштението се вели дека Ејвори им рекол на инвеститорите дека неговата компанија „1MM“ ќе ги купи правата за дистрибуција на филмови и лиценци од компаниите „Netflix“ и „HBO“, но во реалноста тој не бил во деловни односи со ниту една од овие компании.

Во соопштението од канцеларијата на јавниот обвинител на Централна Калифорнија се вели дека тој наместо тоа ја водел компанијата како пирамидална шема и ги искористил парите од инвеститорите.

Тој ја искористи оваа шема за да земе повеќе од 690 милиони долари. Министерството за правда наведува дека измамата започнала во 2015 година и дека сега треба да исплати 227 милиони долари што му ги дале „жртвите“.

Тој наводно ги искористил парите за луксузен живот, како на пример одење во Лас Вегас, купување куќа во вредност од шест милиони долари и плаќање на познат дизајнер.

Тој е обвинет за измама и може да се соочи со 20 години затвор доколку биде осуден. Вистинското име на Ејвори е Закари Хорвиц.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

СИГУРНО НЕ го знаевте ОВА! Ова е причината зошто хаските имаат сини очи

Кај повеќето кучиња, бојата на очите е поврзана со бојата на косата. Но, тоа не е случај со сибирските Хаски. Истражувачите од Бостон, Одделот за...

СИГУРНО НЕ го знаевте ОВА! Ова е причината зошто хаските имаат сини очи

Кај повеќето кучиња, бојата на очите е поврзана со бојата на косата. Но, тоа не е случај со сибирските Хаски. Истражувачите од Бостон, Одделот за...

РОЗЕВАТА СУПЕРМЕСЕЧИНА НОСИ ПРЕСВРТ ВО ЉУБОВТА! Моќен астро период пристигнува НА КРАЈОТ НА АПРИЛ – еве што треба да направите

Супермесечината не чека на 27 април и ќе не осветли и со својата брилијантност и со неверојатната енергија. Супермесечината е поим што значи полна...

СЕ ОГЛАСИ КРЕМЉ! Русија подготви низа мерки што ќе ја разнишаат Америка од нејзините темели

Рускиот заменик министер за надворешни работи Сергеј Рјабков на средбата со американскиот амбасадор во Москва Џон Саливан, кој беше поканет во руското Министерство за...

Слични вести

УЕФА ГИ МЕНУВА ПРАВИЛАТА! Промена во вредноста на ГОЛ ВО ГОСТИ!

Европската фудбалска унија (УЕФА) ќе размисли за промена на правилата за голови во гости, објавија денес италијанските медиуми. Како што се наведува, веќе имало официјални...

СИГУРНО НЕ го знаевте ОВА! Ова е причината зошто хаските имаат сини очи

Кај повеќето кучиња, бојата на очите е поврзана со бојата на косата. Но, тоа не е случај со сибирските Хаски. Истражувачите од Бостон, Одделот за...

РОЗЕВАТА СУПЕРМЕСЕЧИНА НОСИ ПРЕСВРТ ВО ЉУБОВТА! Моќен астро период пристигнува НА КРАЈОТ НА АПРИЛ – еве што треба да направите

Супермесечината не чека на 27 април и ќе не осветли и со својата брилијантност и со неверојатната енергија. Супермесечината е поим што значи полна...

СЕ ОГЛАСИ КРЕМЉ! Русија подготви низа мерки што ќе ја разнишаат Америка од нејзините темели

Рускиот заменик министер за надворешни работи Сергеј Рјабков на средбата со американскиот амбасадор во Москва Џон Саливан, кој беше поканет во руското Министерство за...

СЕВЕРИНА ПО 17 ГОДИНИ ПРОГОВОРИ ЗА ИНТИМЕНО ВИДЕО КОЕ ГО ЗАПАЛИ РЕГИОНОТ: Не излегував од дома 6 месеци, тоа беше ШОК! МЕ ОСУДИЈА!

Пејачката Северина Којиќ се најде среде медиумско внимание во 2004 година, кога се појави нејзиното интимно видео. Никогаш не барав да се појави мојата...