дома Жолта Штампа ФРАНЦИЈА ШОКИРАНА ОД ПРИЗНАНИЕТО НА ЕМАНУЕЛ МАКРОН (43): Слушам сè што ќе...

ФРАНЦИЈА ШОКИРАНА ОД ПРИЗНАНИЕТО НА ЕМАНУЕЛ МАКРОН (43): Слушам сè што ќе ми каже сопругата (68)! Таа ме сака, јас ѝ верувам

Останаа само три дена до објавувањето на новата биографија за Емануел Макрон, напишана од политичкиот дописник на „Фигаро“, Артур Бердах, кој тврди дека Франција всушност не ја води претседателот, туку неговата сопруга Бриџит Макрон.

Исто како што се шпекулираше и шепотеше откако Емануел Макрон се пресели во Елисејската палата, сега тоа е потврдено и во неговата нова биографија под наслов „Емануел Макрон, вистината и легендите“, за што е одговорен политичкиот дописник на францускиот дневен весник „Фигаро“. Самиот Макрон му даде поголемо интервју на авторот на книгата, Артур Бердах, во кое откри дека токму неговата сопруга Бриџит е неговиот клучен советник со сопствен „сензибилитет“.

Затоа, не е изненадувачки што авторот го напишал токму тоа во книгата – дека Бриџит Макрон има клучна улога во сите одлуки донесени во Елисејската палата, и токму поради таа причина со нетрпение се чека да биде објавена, најавена за 6 мај.

Емануел Макрон, 43, изјави за својата 68-годишна сопруга: “Слушам што чувствува, што вели и што ќе и кажат. Таа ме познава и верувам во нејзината проценка. Би било погрешно да се каже дека нема никаква улога ли никакво влијание врз мене “.

„Таа споделува сè во својот живот со мене, сè од вечер до утро“, рече Макрон, но додаде дека иако не се согласува со неа за сè, на крајот на денот тој слепо верува само во неа, сметајќи ја за единствената личност што слуша внимателно во кризни времиња. А, колку од нејзиното влијание врз него, тој најдобро опиша со зборови:

„Нејзиното место во оваа куќа е многу поголемо од оној што една жена го има како верен придружник во животот.

<p>Samo su tri dana ostala do izlaska nove biografije Emmanuela Macrona, koju je napisao politički dopisnik Le Figaroa, Artur Berdah, a koji u istoj tvrdi kako Francusku zapravo ne vodi predsednik, već njegova supruga, Bridžit Makron.</p>

Во оваа книга е јасно како Бриџит го „чита и одобрува“ секој пишан збор на секој негов говор и седи близу до него во сите обраќања на Маркон до јавноста преку мали екрани. Но, како што откри авторот, тоа не интервенира во прашања поврзани со, на пример, мировни разговори на Блискиот исток или дистрибуира милијарда евра од планот за обновување пост-коронавирусот, но не се двоуми да даде свое мислење за социјални и социјални прашања.

<p>Samo su tri dana ostala do izlaska nove biografije Emmanuela Macrona, koju je napisao politički dopisnik Le Figaroa, Artur Berdah, a koji u istoj tvrdi kako Francusku zapravo ne vodi predsednik, već njegova supruga, Bridžit Makron.</p>

И покрај сето тоа, во книгата се споменува и нејзиниот конфликт со вработените во Елисејската палата, откако претседателот беше „отсечен“ од јавното мислење.

Емануел и Бриџит Макрон се запознале во училиште во Амиен, на северот од Франција, кога тој бил тинејџер, а таа негова учителка. Во тоа време, таа била омажена и мајка на три деца, но го оставила сопругот, банкар и откако Емануел станал полнолетен, започнала врска со него. Тие се венчаа во 2007 година, иако нивните семејства беа многу против нивната врска.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Софија Лорен има ЕВТИНО и ПРИРОДНО решение против ПОДОЧЊАЦИ! Сè што ви треба е ОВОЈ производ (ФОТО)

Многу актерки имаат свои мали трикови за да изгледаат свежо и одморено, а убавата Софија Лорен не е исклучок. Еден од нејзините најголеми проблеми...

СЛАВНАТА ПЕЈАЧКА ТРГНУВА ВО ЛОВ НА ВОНЗЕМЈАНИ: Гајле ѝ е за туѓите мислења, сигурна е дека има ПЛАН како да ги фати

Познатата американска пејачка Деми Ловато наскоро ќе стане водител, додека емисијата што ќе ја води ќе се занимава со вонземјани. Одам на патување во...

Софија Лорен има ЕВТИНО и ПРИРОДНО решение против ПОДОЧЊАЦИ! Сè што ви треба е ОВОЈ производ (ФОТО)

Многу актерки имаат свои мали трикови за да изгледаат свежо и одморено, а убавата Софија Лорен не е исклучок. Еден од нејзините најголеми проблеми...

Оризовите полиња во Кина се магични

Прекрасните полиња со ориз во Кина зафаќаат илјадници километри планини и долини. Скалестите оризови полиња започнале да се градат пред 1.300 години и преживеале до...

Слични вести

ГО ОДБИ РОНАЛДО БИДЕЈЌИ НЕ Е НЕЈЗИН ТИП! ОД НЕЈЗИНИТЕ ГОЛИ ФОТОГРАФИИ СРЦЕТО МОЖЕ ДА ВИ ЗАСТАНЕ: Русинка која го ЗАПАЛИ нетот!

Вики Одинцова, жешка Русинка која своите 5 милиони следбеници ги „почастува“ со провокативни фотографии речиси секој ден, уште еднаш направи вистински хаос на социјалните...

СЛАВНАТА ПЕЈАЧКА ТРГНУВА ВО ЛОВ НА ВОНЗЕМЈАНИ: Гајле ѝ е за туѓите мислења, сигурна е дека има ПЛАН како да ги фати

Познатата американска пејачка Деми Ловато наскоро ќе стане водител, додека емисијата што ќе ја води ќе се занимава со вонземјани. Одам на патување во...

Софија Лорен има ЕВТИНО и ПРИРОДНО решение против ПОДОЧЊАЦИ! Сè што ви треба е ОВОЈ производ (ФОТО)

Многу актерки имаат свои мали трикови за да изгледаат свежо и одморено, а убавата Софија Лорен не е исклучок. Еден од нејзините најголеми проблеми...

Оризовите полиња во Кина се магични

Прекрасните полиња со ориз во Кина зафаќаат илјадници километри планини и долини. Скалестите оризови полиња започнале да се градат пред 1.300 години и преживеале до...

ЗАШТО И ТРЕБАШЕ ОВА: Ким Кардашијан експериментира со новиот изглед и не сите се возбудени! (ФОТО)

Ким Кардашијан (40) ги обожава модата и трендовите. Таа многу пати експериментирала со својот изглед, менувајќи го начинот на облекување, шминка, па дури и...