дома Жолта Штампа ХАРИ И МЕГАН ИМААТ КОМПЛЕКС БИДЕЈЌИ САКААТ ЌЕРКАТА ДА ИМ БИДЕ ПРИНЦЕЗА:...

ХАРИ И МЕГАН ИМААТ КОМПЛЕКС БИДЕЈЌИ САКААТ ЌЕРКАТА ДА ИМ БИДЕ ПРИНЦЕЗА: Беа критикувани за еден потег!

Пред една недела, 39-годишната војвотка Меган Маркл и нејзиниот сопруг, три години помладиот принц Хари, добија ќерка Лилибет Дајана.

Парот веќе го има двегодишниот син Арчи, а во минатото изјавија дека сакаат да имаат само две деца.

Странските медиуми претходно пишуваа дека нивниот мал син навистина се радува на улогата на неговиот постар брат, а откако Меган пристигнала дома со својата ќерка, на радоста и нема крај.

Двојката купи куќа во Санта Барбара минатото лето, а луксузната вила има девет соби, сепак две се сè уште посебни. Едната му припаѓа на двегодишниот Арчи, а другата е украсена во сосема поинаков стил.

Иако нивната ќерка можеби ја нема титулата принцеза, таа веќе го доби својот замок, кој според обожавателите на кралското семејство изгледа прекрасно. Креветче со специјална крошна, две кули поврзани со балкон, до кој се стигнува по скали. Сè е украсено во меки и пастелни нијанси како разни плишани играчки.

Дрвјата се насликани на ѕидовите на собата, а преку креветот е поставен кауч, каде веќе своето место го зазедоа големо плишано куче и перници во форма на срце.

Јавните мислења се поделени, додека некои сметаат дека е убаво, а има и такви кои сметаат дека сето ова е претерано.

„Прекрасно, никогаш не сум била во игрална како дете што изгледа вака, а камоли да имам украсена соба на овој начин“, „Благослови ја девојката, само остави ја да ужива“, беа некои од коментарите.

Ова е првиот чекор за да го разгалите детето и да го научите да има повеќе од другите. Тие би можеле да ги ограничат своите страсти, Изгледа дека имаат некои комплекси затоа што очајно сакаат нивната ќерка да биде принцеза, се само некои од негативни коментари за кралството на малата Лилибет.

И, дворот на луксузниот имот во Монтезит е претворен во мини Дизниленд. Арчи веќе игра на имагинативни уреди прилагодени за деца од предучилишна возраст и нема сомнеж дека неговата сестра ќе му се придружи веднаш штом ќе прооди.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Гевгелија е буквално во пламен: На 44 степени гори депонијата, никој не прогласува вонредна состојба во градот

Иако депонијата во Гевгелија тлее четири дена локалната власт дозволи да се запали и на 44 степениграѓаните на Гевгелија дишат високо канцероген воздух. Денес и...

Гевгелија е буквално во пламен: На 44 степени гори депонијата, никој не прогласува вонредна состојба во градот

Иако депонијата во Гевгелија тлее четири дена локалната власт дозволи да се запали и на 44 степениграѓаните на Гевгелија дишат високо канцероген воздух. Денес и...

Додека Македонија гори, хангарите полни со противпожарна опрема… несервисирана и уништена

Во 2006-2007 година Македонија немаше ниту еден авион за гасење пожар, ниту пак опрема за хеликоптеите за гасење пожар. По огнената стихија во 2009...

НАЈГОЛЕМA ВО СВЕТОТ: Го урна Гинисовиот рекорд со уста од 6,52 см (ВИДЕО)

Американката Саманта Рамсдал го сруши Гинисовиот рекорд за најголема женска уста во светот. Како што беше објавено на официјалната страница на Гинисовата книга на рекорди,...

Слични вести

ОВА МОЖЕ ДА БИДЕ ПРИЧИНА ЗА СМРТТА НА ЕЛВИС ПРИСЛИ? Се шпекулираше дека се предозирал, но вистината е многу МРАЧНА, семејството ја крие ТАЈНАТА

Елвис Присли почина пред 44 години, а новата книга открива што можело да биде причина за смртта. Елвис Присли почина пред 44 години, но неговата...

Гевгелија е буквално во пламен: На 44 степени гори депонијата, никој не прогласува вонредна состојба во градот

Иако депонијата во Гевгелија тлее четири дена локалната власт дозволи да се запали и на 44 степениграѓаните на Гевгелија дишат високо канцероген воздух. Денес и...

Додека Македонија гори, хангарите полни со противпожарна опрема… несервисирана и уништена

Во 2006-2007 година Македонија немаше ниту еден авион за гасење пожар, ниту пак опрема за хеликоптеите за гасење пожар. По огнената стихија во 2009...

НАЈГОЛЕМA ВО СВЕТОТ: Го урна Гинисовиот рекорд со уста од 6,52 см (ВИДЕО)

Американката Саманта Рамсдал го сруши Гинисовиот рекорд за најголема женска уста во светот. Како што беше објавено на официјалната страница на Гинисовата книга на рекорди,...

МЗ: 31% ОД НАСЕЛЕНИЕТО НАД 18 ГОДИНИ Е ВАКЦИНИРАНО СО ПРВА ДОЗА ВАКЦИНА

Вакцинацијата се одвива со добро темпо на територијата на целата држава. Заклучно со 1 август, со една доза на вакцина против Ковид 19 вакцинирани...