дома Жолта Штампа Целиот свет се бори да открие дали на фотографијата е познатата убавица:...

Целиот свет се бори да открие дали на фотографијата е познатата убавица: Ако е така – илјадници луѓе ќе слават

Американската ријалити sвезда Кортни Кардашијан (41) и нејзиниот поранешен партнер со кого има три деца Скот Дисик (37) моментално се наоѓаат на приватен остров, кој нејзината сестра Ким Кардашијан го изнајми за да го прослави 40-от роденден и ги собра најблиските членови на семејството, кои ги има многу.

Имено, тие двајца со своите деца и останатото семејство уживаат во прекрасните тропски плажи, кристално чистото и синото море, како и плажите со бел песок, а сега и двајцата објавија заеднички фотографии на социјалните мрежи.

Прво, Кортни објави две селфи фотографии на кои се гледа како двајцата уживаат во слободното време и возејќи велосипед, а потоа пет часа подоцна, Скот објави фотографија на која сите повторно и повторно ја зумираат, за да види кој е веднаш до него.

kortni-2-830x0
kortni-830x0

На фотографијата се гледа прекрасно зајдисонце и Скот како гушка женска личност, а сите се прашуваат дали тоа е неговата поранешна љубов Кортни или нивната заедничка ќерка Пенелопе.

Описот на објавата ги натера сите да помислат дека е Кортни, па сега фановите хистерично навиваат двајцата да се помират и да напишат коментари за поддршка.

  • Ги вежбам моите ноќни движења – пишуваше во описот, на што Кортни одговори со насмеано до солзи смајли, а со тоа само дополнително ја разгоре желбата на обожавателите таа да е на сликата.

Во галеријата, погледнете ги фотографиите на ова семејство од островот „рај“ и проценете сами дали Кортни се наоѓа на спорната фотографија.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320фановиLike

Прочитајте повеќе

Што се случува во Мичиген? Луѓето против заклучување, на улиците патролира вооружена милиција

Соединетите држави остануваат најтешко погодена од пандемијата на вирусот корона. Според последните податоци, повеќе од 11,8 милиони луѓе биле заразени, а над 256 000...

Јачева – Улчар за Бучковски: Немаш поим, си ја промашил поентата

Професорката од Институтот за македонски јазик Елка Јачева Улчар реагира на настапот на екс премиерот Бучковски на Сител каде тој изјави дека е патетика...

Оваа апликација ја РАЗБИРА вашата мачка: Знае кога е лута или гладна (ВИДЕО)

Поранешниот инженер на Amazon, Хавиер Санчез разви интересна апликација MeowTalk, понудена бесплатно на Google Play и App Store. Апликацијата во реално време го „преведува“ мјаукањето...

Фала ти Бојко но ако си сериозен запри ја блокадата за Македонија

Шефот на Комисијата за надворешна политика во албанскиот парламент Ралф Ѓони му се заблагодари за поддршката што вчера бугарскиот премиер Борисов му ја дал...

Слични вести

На повидок војна меѓу светската и европската фудбалска куќа

Џани Инфантино ја уништува УЕФА. Првиот човек на ФИФА измисли пеколен план како да го преземе приматот од УЕФА и да ја направи Светска лига...

Јачева – Улчар за Бучковски: Немаш поим, си ја промашил поентата

Професорката од Институтот за македонски јазик Елка Јачева Улчар реагира на настапот на екс премиерот Бучковски на Сител каде тој изјави дека е патетика...

Оваа апликација ја РАЗБИРА вашата мачка: Знае кога е лута или гладна (ВИДЕО)

Поранешниот инженер на Amazon, Хавиер Санчез разви интересна апликација MeowTalk, понудена бесплатно на Google Play и App Store. Апликацијата во реално време го „преведува“ мјаукањето...

Фала ти Бојко но ако си сериозен запри ја блокадата за Македонија

Шефот на Комисијата за надворешна политика во албанскиот парламент Ралф Ѓони му се заблагодари за поддршката што вчера бугарскиот премиер Борисов му ја дал...

Домаќинките ја обожаваат алуминиумската фолија, но чувањето храна во неа му штети на вашето здравје

Остатокот храна задолжително ја ставете во фрижидер. Пред тоа, се разбира, треба да ја заштитите храната со нешто. Ако не користат пластични кутии, повеќето домаќинки посегнуваат...