дома Жолта Штампа Честитката по повод раѓањето на бебето Лили ги издаде: Дали сето тоа...

Честитката по повод раѓањето на бебето Лили ги издаде: Дали сето тоа е дел од големиот план на Кејт и Вилијам? (ФОТО)

Кога Меган и Хари го добија Арчи, на социјалните мрежи наскоро се појави официјална порака од членовите на кралското семејство. За друго дете, не беше така.

Во 2019 година, по раѓањето на Арчи, синот на Меган Маркл и принцот Хари, Кејт Мидлтон и принцот Вилијам со официјална порака им честитаа на новите родители на социјалните мрежи. Сепак, по раѓањето на нивното второ дете, ќерката Лили, тоа не беше случај.

На опуштен начин и „прозивање“ по име, тие откриле колку се среќни за приновата – но откриле и „дел од големиот план“ кога станува збор за нивните профили на Интернет, пишуваат странските медиуми. Кејт и Вилијам, всушност, го започнаа „процесот на модернизација“ и промената на имиџот во очите на јавноста, тврди и објаснува Кинси Шофилд, познавач на обичаите на кралското семејство.

  • Сите бевме среќни со веста за раѓањето на бебето Лили. Честитки за Хари, Меган и Арчи – рече војвотката и војводата од Кембриџ, и изненади многумина.

Имено, првата кралица цел живот почитувала одредени и многу строги правила и не планира да ги „остави да паднат во заборав“ – така оваа далеку помалку формална порака на парот, напишана во прво лице “од идниот крал и неговата сопруга “ и тоа како ја изненади јавноста.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

БИБИ ЧАО! Израелците излегоа на улиците да го прослават заминувањето на Нетанјаху од власта (ВИДЕО)

Пеејќи ја „Биби чао“, во согласност со италијанската револуционерна песна „Бела чао“, околу 2.000 Израелци излегоа на улиците вчера вечер да ја прослават „победата“...

ТОМАС МАРКЛ ЈА МОЛИ МЕГАН ЗА ПРОШКА: Ќе се разочарам многу ако не ја сретнам мојата внука Лилибет, не сум направил ништо толку страшно!

Томас Маркл повторно се огласи по раѓањето на неговата внука Лилибет и рече дека би сакал да разговара со неговата ќерка Меган, со која...

Хороскоп за 13 јуни: На Близнаците нема да им е лесно да ги покажат емоциите, Лавот го очекуваат проблеми со стомакот, Овенот ќе има...

ОВЕН РАБОТА: Можно е резултатот од вашата работа да биде различен од оној што го очекувавте. Сепак, нема да бидете незадоволни. Иако е недела, ќе...

СТРАШНИ СЦЕНИ ОД СОЛУН, СИЛНО НЕВРЕМЕ го уништи ГРАДОТ: Маж е погина во поројот, улиците претворени во реки! (ВИДЕО)

Делови од Грција беа погодени од силно невреме вчера, а еден човек погина во Солун кога поројот му го однел автомобилот. Според грчката противпожарна служба,...

Слични вести

НЕВИДЕН ГРАБЕЖ: Украдени седум милиони куршуми!

Два камиона со вкупно седум милиони куршуми биле украдени кога непознати напаѓачи го пресретнале транспортот на оружје во мексиканската држава Гуанхуато, пренесува весникот „Informador“. Претставник...

ТОМАС МАРКЛ ЈА МОЛИ МЕГАН ЗА ПРОШКА: Ќе се разочарам многу ако не ја сретнам мојата внука Лилибет, не сум направил ништо толку страшно!

Томас Маркл повторно се огласи по раѓањето на неговата внука Лилибет и рече дека би сакал да разговара со неговата ќерка Меган, со која...

Хороскоп за 13 јуни: На Близнаците нема да им е лесно да ги покажат емоциите, Лавот го очекуваат проблеми со стомакот, Овенот ќе има...

ОВЕН РАБОТА: Можно е резултатот од вашата работа да биде различен од оној што го очекувавте. Сепак, нема да бидете незадоволни. Иако е недела, ќе...

СТРАШНИ СЦЕНИ ОД СОЛУН, СИЛНО НЕВРЕМЕ го уништи ГРАДОТ: Маж е погина во поројот, улиците претворени во реки! (ВИДЕО)

Делови од Грција беа погодени од силно невреме вчера, а еден човек погина во Солун кога поројот му го однел автомобилот. Според грчката противпожарна служба,...

БИБИ ЧАО! Израелците излегоа на улиците да го прослават заминувањето на Нетанјаху од власта (ВИДЕО)

Пеејќи ја „Биби чао“, во согласност со италијанската револуционерна песна „Бела чао“, околу 2.000 Израелци излегоа на улиците вчера вечер да ја прослават „победата“...