дома Жолта Штампа ШОК И НЕВЕРИЦА! Кралицата Елизабета секогаш го носи ОВА со неа за...

ШОК И НЕВЕРИЦА! Кралицата Елизабета секогаш го носи ОВА со неа за време на нејзините посети, а причината ќе ве изненади

Поранешната дама на кралицата Памела Хикс откри дека кралицата Елизабета носи лична залиха на слатки задоволства за време на посеите, бидејќи не може да мму верува на остатокот од семејството, пишува британски „Mirror“.

Иако е кралица, се случува да не може да остави некои слатки во собата без надзор. Лејди Памела, неговата поранешна блиска пријателка и дама, откри неколку интересни факти од животот на Елизабета во документарецот „My years with the Queen / Моите години со кралицата“.

Израсна покрај кралицата, беше нејзина деверуша на свадбата, ја придружуваше на многу долги патувања … Овој пат Памела откри интересна и смешна приказна за чоколади.

Објаснува дека кога кралицата одела да посети некого, секогаш носела кутија чоколади за домаќинката, но и посебна кутија за себе, која не би сакала да ја сподели со остатокот од своето „алчно“ семејство. Лејди Памела, правнука на кралицата Викторија и братучедка на принцот Филип, рече дека мааната на семејството на кралицата е таа што не може да се воздржи.

  • Таа има своја кутија чоколади и научи да ги чува во својата соба, инаку вели дека семејството е толку алчно што сите би ѝ ги изеле пред да го стори она тоа. Не нашето семејство, туку нејзиното семејство – рече Лејди Памела.

Исто така, Памела раскажа интересна анегдота за чоколадото и нејзиното куче Најола, кога ја донела од Индија:

  •  Една вечер ја чекавме кралицата да слезе на вечера и беше невообичаено кога доцнеше 4 или 5 минути – започна Памела, а потоа ја цитираше кралицата:
  • Не ми пречи што Најола влегува во мојата соба, јас всушност уживам во тоа. Не ми пречи ниту Најола да ја отвори мојата кутија со чоколади, но дали секогаш мора да ја гризне секоја слатка до една?

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Хороскоп за 17 април, време на големи промени: Хороскопот денес предвидува дека на многу знаци, животот буквално ќе се преврти наопаку!

ОВЕН РАБОТА: Може да очекувате решение за проблем што ве мачи долго време. Ќе почувствувате големо олеснување кога ќе сфатите дека конечно е решен вашиот...

НЕВЕРОЈАТНА БОРБА! ТРИ ЛАВОВИ НАПАДНАА ОГРОМЕН НОСОРОГ! Следеше ЕПСКАТА БИТКА (ВИДЕО)

Носорог заглавен во калта, изгледаше како добар плен. Неколку моменти подоцна, тој бил нападнат од три лавови. Успешно излезе од калта, а потоа започна борбата...

ПРИСТИГНУВА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОРОНА ВИРУСОТ КОЈА ЌЕ СЕ ЈАДЕ, ќе има вкус на познат производ

Институтот за експериментална медицина (IEM) од Санкт Петербург планира да ги заврши претклинички испитувања на првата вакцина за коронавирус во светот за јадење...

ПОГРЕБОТ НА ПРИНЦОТ ФИЛИП: Принцот Хари исто така дојде да се збогува со дедо си! (ВИДЕО)

Принцот Филип, војводата од Единбург и сопруг на кралицата Елизабета Втора, која почина минатата недела на 100-годишна возраст, е погребан денес по панихидата во...

Слични вести

СЕ ПОЈАВИ ФОТОГРАФИЈА: Ова е жената која направи скандал на погребот – трчаше и врескаше ПОЛУГОЛА!!!

Топлес жена е уапсена на погребот на принцот Филип додека извикувала „Да ја спасиме планетата“. Вооружената полиција ја однесе од замокот Виндзор, откако очигледно...

НЕВЕРОЈАТНА БОРБА! ТРИ ЛАВОВИ НАПАДНАА ОГРОМЕН НОСОРОГ! Следеше ЕПСКАТА БИТКА (ВИДЕО)

Носорог заглавен во калта, изгледаше како добар плен. Неколку моменти подоцна, тој бил нападнат од три лавови. Успешно излезе од калта, а потоа започна борбата...

ПРИСТИГНУВА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОРОНА ВИРУСОТ КОЈА ЌЕ СЕ ЈАДЕ, ќе има вкус на познат производ

Институтот за експериментална медицина (IEM) од Санкт Петербург планира да ги заврши претклинички испитувања на првата вакцина за коронавирус во светот за јадење...

ПОГРЕБОТ НА ПРИНЦОТ ФИЛИП: Принцот Хари исто така дојде да се збогува со дедо си! (ВИДЕО)

Принцот Филип, војводата од Единбург и сопруг на кралицата Елизабета Втора, која почина минатата недела на 100-годишна возраст, е погребан денес по панихидата во...

СОВЕТ ЗА БРЕМЕНИТЕ ЖЕНИ: Се препорачуваат вакцините на овие ДВА ПРОИЗВОДИТЕЛИ

Бремените жени во Велика Британија треба да бидат вакцинирани со вакцината „Pfizer“ или „Moderna“ затоа што има пореални податоци за нивната безбедност, објави Британската...