дома Жолта Штампа Ексцентричната актерка најави дека на престижната церемонија на доделувањето на наградите ќе...

Ексцентричната актерка најави дека на престижната церемонија на доделувањето на наградите ќе дојде гола: “Што ќе облечам?Себеси!”


“Не ме прашувајте што ќе облечам. Можеби нема да носам ништо – тоа е тоа”, рече Хелена Бонам Картер пред доделувањето на Еми наградите.


“Не ме прашувај ниту што ќе облечам. Можеби нема да носам ништо – тоа е тоа. Само ќе ја затресам главата и ќе предизвикам сензација. Што ќе облечам? Себе!”, Рече актерката. Церемонијата на 72. доделување на наградите „Еми“ ќе се одржи ноќта на 21 септември во Стејплс центарот во Лос Анџелес, но сите номинирани ќе бидат вклучени преку видео врска за пандемијата на коронавирусите. Хелена Бонам Картер беше номинирана за улогата во која ја играше сестрата на кралицата Елизабета, принцезата Маргарет. Бонам Картер воодушеви со своите ексцентрични улоги од самиот почеток на нејзината кариера, а исто така ги наполни и кориците со нејзината врска со режисерот Тим ​​Бартон, чија муза беше. Хелена и Тим ја започнаа својата врска во 2001 година и ја завршија во 2014 година. Во меѓувреме, тие имаа две деца, а актерката претходно беше во долга врска со Кенет Брана. После долги години loveубов, Хелена и Тим раскинаа, а Хелена сега сака многу помладо момче – 32-годишниот наследник на богато скандинавско семејство, писателот Рије Даг Холмбо.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320фановиLike

Прочитајте повеќе

ТЕРОРИСТИТЕ ЗАПОЧНАА ВОЈНА ВО ЕВРОПА? Автомобил влета во група минувачи при што загина дете!

Едно дете загина, а неколку лица беа повредени во несреќата што се случи во германскиот град Кемпен, кога автомобил влета во група минувачи. Најмалку три...

БОЛСОНАРО УБЕДЕН: Короната е можеби биолошко оружје, заклучување на државите е ЛУДИЛО !

Новиот вид пандемија, COVID-19 може да биде резултат на истекување на вештачки произведен вирус од воена лабораторија, рече бразилскиот претседател Жир Болсонаро за...

Ибрахимовиќ се вклучи во борбата во свој елемент: ТИ НЕ СИ ЗЛАТАН, НЕ СИ ИГРАЈ СО ВИРУСОТ! (ВИДЕО)

На свој уникатен начин, фудбалерот на Милан, Златан Ибрахимовиќ ги повика луѓето да ги почитуваат правилата во борбата против коронавирусот. Ибрахимовиќ беше заразен со вирусот...

РУСКАTA ПОЛИЦИЈА УБИ ТЕРОРИСТ ТИНЕЈЏЕР (16): Избодел полицаец и сакал да ја запали станицата

Руската полиција застрела 16-годишно момче во Татарстан, каде живее претежно муслиманско население, откако со нож прободе полицаец и се обиде да ја запали локална...

Слични вести

ОГРОМЕН КРАН ПОЧНА ДА СЕ ТРЕСЕ, ДЕЛОВИ ОД ЗГРАДА ПАЃАА НА УЛИЦА: Паника среде Менхетен (ВИДЕО)

Кран над висока зграда на Менхетен започна да се врти во четвртокот навечер од ветрот, расфрлајќи ги остатоците од зградата во изградба на улицата. Пожарникарите...

БОЛСОНАРО УБЕДЕН: Короната е можеби биолошко оружје, заклучување на државите е ЛУДИЛО !

Новиот вид пандемија, COVID-19 може да биде резултат на истекување на вештачки произведен вирус од воена лабораторија, рече бразилскиот претседател Жир Болсонаро за...

Ибрахимовиќ се вклучи во борбата во свој елемент: ТИ НЕ СИ ЗЛАТАН, НЕ СИ ИГРАЈ СО ВИРУСОТ! (ВИДЕО)

На свој уникатен начин, фудбалерот на Милан, Златан Ибрахимовиќ ги повика луѓето да ги почитуваат правилата во борбата против коронавирусот. Ибрахимовиќ беше заразен со вирусот...

РУСКАTA ПОЛИЦИЈА УБИ ТЕРОРИСТ ТИНЕЈЏЕР (16): Избодел полицаец и сакал да ја запали станицата

Руската полиција застрела 16-годишно момче во Татарстан, каде живее претежно муслиманско население, откако со нож прободе полицаец и се обиде да ја запали локална...

ОТКРИЕНА ТАЈНА ПОРАКА СТАРА ПОВЕЌЕ ОД 2.000 ГОДИНИ! Древното египетско писмо е мистерија со векови, а сега МАСТИЛОТО даде одговори …

Тајната на едно од најзначајните сочувани египетски списи за папирус старо повеќе од 2.000 години е откриена благодарение на модерната технологија Научниците од Европскиот институт...