дома Жолта Штампа Ивана Трамп знае која ќе биде следната прва дама

Ивана Трамп знае која ќе биде следната прва дама

Иако поранешната сопруга на американскиот претседател Доналд Трамп, 71-годишната Ивана Трамп, повремено коментира за односот што го имала со нејзиниот поранешен сопруг, во последното интервју таа ги раскажа сите детали за нивната блискост. Незадоволна од сегашната прва дама, 50-годишната Словенка Меланија Трамп, таа откри дека е сигурна дека идниот американски претседател ќе биде нивната прва ќерка, 38-годишната Иванка Трамп, за која смета дека е крајно способна за должноста.

Имено, таа за Дејли Меил откри дека разговара со својот поранешен сопруг Доналд секој ден, а покрај нивната врска разговарала и со нејзината ќерка Иванка, за која верува дека може да стане Прва дама. ‘Таа е секој ден во Белата куќа, го знаеш тоа? Секој ден е со својот татко. Таа знае сè што се случува и дефинитивно би можела да биде претседател еден ден. Таа е навистина паметна, убава е и е самосвесна. Што друго и треба воопшто ’, рече гордо тогаш.


Иако одржува редовни контакти со нејзиниот поранешен сопруг, таа рече дека не ја познава доволно неговата сопруга Меланија: ‘Разговарам директно со господинот претседател. Обично тоа се теми за нашите деца, иако понекогаш за економијата, но никогаш за другите жени од неговиот живот “. Судејќи според студениот одговор, таа нема позитивно мислење за Меланија, а на прашањето дали мисли дека е добра, Првата дама рече: „Не сум сигурна. Многу е тивка и всушност не посетува многу места. Тој оди на настани на кои треба да оди, но потоа не кажува ништо ’.


Инаку, Ивана е во брак со претседателот од 1977 година, а се разведоа во 1992 година. Веќе следната година се ожени со Марла Мејплс, со која ја изневери Ивана. Покрај ќерката Иванка, тие имаат и уште двајца сина, 42-годишниот Доналд r.Јуниор. и 36-годишниот Ерик.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320фановиLike

Прочитајте повеќе

Робот талка по градот и „крпи“ улици: Британците најавуваат револуција! Ќе се изнаработи кај нас! (ФОТО)

Британската компанија Robotiz3d претстави автономно возило за поправка на асфалт. Со помош на АI (вештачка интелигенција), тоа ќе ги идентификува оштетувањата - дупки и...

КОМПАНИЈАТА ЗА ЛЕКОВИ ПРОТИВ КОВИД веќе заработи 900 милиони долари: Тие станаа профитабилни и остварија голем профит

Американскиот претседател Доналд Трамп, кој се зарази со ковид-19 на почетокот на октомври, доби ремодесивир за пет дена, како и други лекови. Антивирусниот ремдесивир  веќе...

Во Европа се шири нова врста на коронавирус: Научниците открија од каде потекнува и зошто се шири толку брзо

Верзијата на коронавирусот, која се шири од шпанските земјоделски работници ширум Европа од летото, сега претставува најголем дел од новите случаи на ковид-19 во...

Првиот трејлер од филмот за Дејвид Боуви (ВИДЕО)

Почетокот на кариерата на Дејвид Боуви е во фокусот на новиот биографски филм наречен „Stardust“. Славниот музичар го толкува Џони Флин, а во филмот играат...

Слични вести

Познати мистерии скриени во Которскиот залив

Пред Пераст има два острови - Св.Ѓeорѓи и Пресвета Богородица на Скрпела. Во првата половина на 17 век се случиле две разорни работи: прво...

КОМПАНИЈАТА ЗА ЛЕКОВИ ПРОТИВ КОВИД веќе заработи 900 милиони долари: Тие станаа профитабилни и остварија голем профит

Американскиот претседател Доналд Трамп, кој се зарази со ковид-19 на почетокот на октомври, доби ремодесивир за пет дена, како и други лекови. Антивирусниот ремдесивир  веќе...

Во Европа се шири нова врста на коронавирус: Научниците открија од каде потекнува и зошто се шири толку брзо

Верзијата на коронавирусот, која се шири од шпанските земјоделски работници ширум Европа од летото, сега претставува најголем дел од новите случаи на ковид-19 во...

Првиот трејлер од филмот за Дејвид Боуви (ВИДЕО)

Почетокот на кариерата на Дејвид Боуви е во фокусот на новиот биографски филм наречен „Stardust“. Славниот музичар го толкува Џони Флин, а во филмот играат...

МАЖ ОДНЕЛ ТЕЛЕФОН НА ПОПРАВКА – Нема да верувате што нашле во него, КАКОВ ЦАР!!!!!

Очајни времиња бараат очајни потези. Кога го отвориле мобилниот телефон во сервисот, имале што да видат ... https://www.tiktok.com/@highspectech/video/6818886074400656645?source=h5_m&sender_device=pc&sender_web_id=6827903922176804358&is_from_webapp=1 - Здраво! Те молам, кажи и на жена ми...