Нови детали од работниот камп на озлогласената Елен Деџенерис

септември 15, 20201min
3

Една од поранешните вработени на Елена Деџенерис упати нови обвинувања против водителката, велејќи дека атмосферата таму е неверојатно фрустрирачка. Како што изјави за американските медиуми, луѓето претежно престојувале само неколку недели или месеци, а Деџенерис се однесувала лошо кон нив без вистинска причина.

Некогаш најдобрата водителка на светот, доживува терор последните неколку месеци поради обвинувањата дека со години ги малтретирала своите вработени.

Веста за мобинг во нејзиното ТВ студио се прошири низ целиот свет и стана голем проблем дури и за нејзината продукциска куќа „ВарнерМедија“, која исто така започна официјална истрага против водителот.

Бидејќи целиот случај дополнително се разгорува, а јавноста добива сè повеќе детали за наводниот проблем, „Дејли меил“ во своите нови текстови носи сведоштва за поранешни вработени кои тврдат дека атмосферата во Елен била како да се наоѓа во „логор на трудот“.

Еден од вработените рече дека Елен ги казнувала за секоја ситница. На пример, таа би одземала од нивната плата ако пената од кафето не беше она што го замислуваше тоа утро. Таа наводно оставила „стапици“ во нејзината канцеларија – кутија со кибрит под перницата, за да провери дали го исчистиле и тој дел од собата.