дома Жолта Штампа Нови детали за скандалот во кој е вмешана најпознатата лезбејка

Нови детали за скандалот во кој е вмешана најпознатата лезбејка

По бројните обвинувања за токсична работна атмосфера, мобинг и серија отпуштања во тимот, оваа недела започнува новата сезона на ток-шоуто на Елен Деџенерис, а оштетената слика треба да ја санираат со гостувањето на ѕвездите од а-списокот

На првиот ден од снимањето на шоуто, им реков на сите дека сакам ова да биде место на среќа, без високи тонови и дека сè треба да се третира со почит. Очигледно нешто се смени и јас сум многу разочарана – изјави некогаш омилената американска ТВ водителка Елен Деџенерис кога пред неколку месеци во јавноста излегоа обвинувања за токсична работна атмосфера и мобинг. Скандалот не стивнува, но продуцентите се многу оптимисти и веруваат дека, со одредени заложби, претставата ќе се врати на малите екрани во полн сјај оваа есен.
За што станува збор и дали Елен ќе успее да го врати статусот на кралица на ТВ-емисиите?

По истрагата спроведена од ВорнерМедија за да се утврди што точно се случува зад сцената на шоуто на Елен, извршните продуценти Ед Главин, Кевин Леман и Џонатан Норман беа отпуштени. Многу поранешни и сегашни вработени тврдат дека главниот проблем бил во нив, и дека вината паднала на Деџенерис, како лице на целата операција. Меѓу другото, производителите беа обвинети за сексуално вознемирување, расизам и мобинг. Секако, има и такви кои тврдат дека водителка префрла одговорност на некој друг и има безброј примери за нејзино лошо постапување со луѓето. Следејќи ги стапките на приказните за откази од неоправдани причини, како што се боледувања или отсуства поради погреб, Елен вети дека на секој вработен ќе му даде дополнителни пет дена годишно платено годишно отсуство, слободен ден за роденден и прегледи за лекар.

  • Не смееме да кажеме многу од правни причини, но едно ќе кажам – имаше љубов. Очигледно е дека треба да се реши нешто, но јас и многу други знаеме дека имало и многу љубов – рече за работната атмосфера диџејот на шоуто, Stephen tWitch Boss, кој неодамна беше промовиран во позицијата извршен продуцент.
Ellen DeGeneres

Гледачите ископаа претходни интервјуа повикувајќи се на докази за лажниот портрет на Елене и побараа таа јавно да им се извини на sвездите како Тејлор Свифт, Софија Вергара и Мараја Кери. Бидејќи кренаа голема прашина, контроверзните интервјуа ги коментираа самите sвезди.
Мараја Кери гостуваше во емисијата неколку пати. За време на една посета, таа не сакаше да открие дека е бремена, а Деџенерис и понуди чаша шампањ. Кери се обиде да се извлече на неколку начини, но Елен беше категорична и покрај тоа што Кери и рече дека не може да верува дека и ’го прави тоа. Имено, Кери претрпе спонтан абортус во текот на претходната бременост и беше повнимателна во новата.

  • Не бев подготвена да кажам ништо на никого бидејќи набргу потоа имав спонтан абортус. Не сакам да ја „зоврам“ ситуацијата понатаму, но воопшто не уживав во моментот. Би сакала да покажам емпатија, но што требаше да направам – прокоментира Мараја.
    Софија Вергара застана во одбрана, која честопати се шегуваше на неа во нејзините емисии, особено со нејзиниот колумбиски акцент. Софија рече дека Елен не е расист и дека сè е шега.
Ellen DeGeneres
- Реклама -

Социјални мрежи

5,320фановиLike

Прочитајте повеќе

КОМПАНИЈАТА ЗА ЛЕКОВИ ПРОТИВ КОВИД веќе заработи 900 милиони долари: Тие станаа профитабилни и остварија голем профит

Американскиот претседател Доналд Трамп, кој се зарази со ковид-19 на почетокот на октомври, доби ремодесивир за пет дена, како и други лекови. Антивирусниот ремдесивир  веќе...

Познати мистерии скриени во Которскиот залив

Пред Пераст има два острови - Св.Ѓeорѓи и Пресвета Богородица на Скрпела. Во првата половина на 17 век се случиле две разорни работи: прво...

КОМПАНИЈАТА ЗА ЛЕКОВИ ПРОТИВ КОВИД веќе заработи 900 милиони долари: Тие станаа профитабилни и остварија голем профит

Американскиот претседател Доналд Трамп, кој се зарази со ковид-19 на почетокот на октомври, доби ремодесивир за пет дена, како и други лекови. Антивирусниот ремдесивир  веќе...

Во Европа се шири нова врста на коронавирус: Научниците открија од каде потекнува и зошто се шири толку брзо

Верзијата на коронавирусот, која се шири од шпанските земјоделски работници ширум Европа од летото, сега претставува најголем дел од новите случаи на ковид-19 во...

Слични вести

Девојче имало откажување на бубрезите и црниот дроб затоа што била на строга диета

Седумнаесетгодишната Медисон Фолкнер од Белфаст минатата година тежеше само 40 килограми по една година строга диета за која сама изготви план за исхрана. Се состоеше...

Познати мистерии скриени во Которскиот залив

Пред Пераст има два острови - Св.Ѓeорѓи и Пресвета Богородица на Скрпела. Во првата половина на 17 век се случиле две разорни работи: прво...

КОМПАНИЈАТА ЗА ЛЕКОВИ ПРОТИВ КОВИД веќе заработи 900 милиони долари: Тие станаа профитабилни и остварија голем профит

Американскиот претседател Доналд Трамп, кој се зарази со ковид-19 на почетокот на октомври, доби ремодесивир за пет дена, како и други лекови. Антивирусниот ремдесивир  веќе...

Во Европа се шири нова врста на коронавирус: Научниците открија од каде потекнува и зошто се шири толку брзо

Верзијата на коронавирусот, која се шири од шпанските земјоделски работници ширум Европа од летото, сега претставува најголем дел од новите случаи на ковид-19 во...

Првиот трејлер од филмот за Дејвид Боуви (ВИДЕО)

Почетокот на кариерата на Дејвид Боуви е во фокусот на новиот биографски филм наречен „Stardust“. Славниот музичар го толкува Џони Флин, а во филмот играат...