дома Жолта Штампа СЛАВНА АКТЕРКА УБИЛА СТАРА ЖЕНА! Веста го шокираше светот, откриено е како...

СЛАВНА АКТЕРКА УБИЛА СТАРА ЖЕНА! Веста го шокираше светот, откриено е како таа го сторила тоа!

Ејми Локаин (48), која е запаметена по улогите во филмот „Cry Baby“ и серијата „Melrose Place“, беше вратена во затвор осум години, откако судијата рече дека првичната затворска казна во траење од три години за убиството на Хелена Симан (60) во судир, додека била под дејство на алкохол,е премногу блага.

Несреќата се случила пред 10 години, а во судирот тешко бил повреден и сопругот на починатата Хелена. Ејми е осудена на осум години за убиство и 18 месеци за судир, а таа ќе ги издржува истовремено две казни.

Таа ќе помине најмалку шест години и 10 месеци зад решетки пред да може да побара условно ослободување.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320фановиLike

Прочитајте повеќе

СЗО објави ЕНОРМЕН број на заразени: ЦРН РЕКОРД во целиот свет за 24 часа

Повеќе од 505.000 нови случаи на коронавирусот се регистрирани во светот во последните 24 часа, што е највисоко за еден ден од почетокот на...

Толку УСПЕШНА и толку сама: Нема ЖЕНА ЗМЕЈ, тоа е бајка, а ОВА е РЕАЛНОСТ

Образовани, успешни, храбри, самосвесни, непоколебливи, енергични ... Такви се и во бизнисот, но и на многу полиња од животот. Тоа се силни и доминантни...

ФБИ ПРИЗНА: Ирански хакери успешно собраа податоци за американски гласачи!

Американските безбедносни служби вечерва потврдија дека ирански хакери кои испратиле заканувачки електронски пораки до илјадници Американци претходно овој месец „успешно пристапија до податоците на...

Превозбудена невеста од венчавка заврши на ургентно! (ВИДЕО)

Една невеста уживала и се забавувала повеќе од било кој на нејзината венчавка и немаше идеја дека поради премногу возбуда, ќе мора да оди...

Слични вести

ШТО ЈАДЕЛ НИКОЛА ТЕСЛА? Ова е менито на познатиот научник + РЕЦЕПТ

Ви донесуваме неколку интересни податоци од животот на славниот научник Никола Тесла, кои тој ги напиша во својата автобиографија (книгата „Моите пронајдоци: автобиографија на...

Толку УСПЕШНА и толку сама: Нема ЖЕНА ЗМЕЈ, тоа е бајка, а ОВА е РЕАЛНОСТ

Образовани, успешни, храбри, самосвесни, непоколебливи, енергични ... Такви се и во бизнисот, но и на многу полиња од животот. Тоа се силни и доминантни...

ФБИ ПРИЗНА: Ирански хакери успешно собраа податоци за американски гласачи!

Американските безбедносни служби вечерва потврдија дека ирански хакери кои испратиле заканувачки електронски пораки до илјадници Американци претходно овој месец „успешно пристапија до податоците на...

Превозбудена невеста од венчавка заврши на ургентно! (ВИДЕО)

Една невеста уживала и се забавувала повеќе од било кој на нејзината венчавка и немаше идеја дека поради премногу возбуда, ќе мора да оди...

Луда среќа: Пешак двапати се спаси од смрт во една несреќа (ВИДЕО)

Пешак во рускиот град Бијск двапати практично избегна смрт во една иста сообраќајна несреќа. Според медиумите, во несреќата учествувале два автомобила, кои по судирот поминале...