дома Жолта Штампа Тајсон ги шокираше сите, тој јаде само една работа: Порано бев веган,...

Тајсон ги шокираше сите, тој јаде само една работа: Порано бев веган, а сега сум дури и посилен заради ова!

Мајк Тајсон најави враќање во рингот и оттогаш е во центарот на вниманието! Легендарниот боксер се враќа во рингот на 28 ноември и покрај тоа што има 54 години! Потоа ќе има егзибициски натпревар против Рој Џонс Јуниор, исто така легендарен боксер. „Железниот Мајк“ со месеци се подготвуваше за неговиот голем „кам-бек“, а сега го откри и начинот на кој се подготвува кога станува збор за внесувањето храна. Се разбира, тој рече нешто неочекувано. “Се подготвувам во теретана и јадам само месо од бизон. Сфатив дека сите работи што се добри, зеленчук и овошје, сега се отров за мене. Сакам да бидам што е можно посилен. Затоа јадам само месо од бизон и се чувствувам уште посилно”. – рече Мајк Тајсон. Сепак, пред цела деценија, зеленчукот беше важен за Тајсон. “Кога станав веган во 2009 година, тоа ми помогна да ги решам проблемите со дрога и алкохол. Не можев да дишам. Сега ситуацијата е поинаква”, беше искрен Мајк Тајсон.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320фановиLike

Прочитајте повеќе

НАУЧНИЦИ ОТКРИЈА НЕВЕРОЈАТНА РАБОТА ЗА ЛИЛЈАЦИТЕ! Еве што прават тие кога се болни!

Ново истражување докажува дека дивите лилјаци социјално се дистанцираат кога се болни и поминуваат помалку време во својата заедница. Во дивината, американски истражувачи инјектирале ендотоксини...

МОНТАЖНАТА БОЛНИЦА СЕ НАПОЛНИ, БОЛНИ СО КОВИД ЌЕ СЕ ПРИМААТ НА КОЖНА КЛИНИКА И НЕВРОЛОГИЈА

Монтажната болница до Инфективната клиника е скоро полна со болни, па сега новите пациенти ќе се примаат на Клиниката за неврологија и Кожна клиника,...

Кога ЦИА ќе прозбори: Колку разлики можете да најдете на овие слики? (ФОТО)

Администраторите на профилот на ЦИА се многу активни оваа недела, главно поради Ноќта на вештерките, што е во сабота. Тие побараа од луѓето на Twitter...

Пендаровски: Ситуацијата со Ковид-19 е исклучително сериозна!

Претседателот Стево Пандаровски, по состанокот на Советот за безбедност, се обрати пред јавноста, апелирајќи да се почитуваат сите мерки за заштита од корона вирусот,...

Слични вести

Родители, внимание! Google отстрани три апликации популарни меѓу децата

Google отстрани три апликации од Play Store, популарни меѓу најмладите, кои забележаа повеќе од 20 милиони преземања, пренесува TechCrunch. Станува збор за апликациите „Princess Salon“,...

МОНТАЖНАТА БОЛНИЦА СЕ НАПОЛНИ, БОЛНИ СО КОВИД ЌЕ СЕ ПРИМААТ НА КОЖНА КЛИНИКА И НЕВРОЛОГИЈА

Монтажната болница до Инфективната клиника е скоро полна со болни, па сега новите пациенти ќе се примаат на Клиниката за неврологија и Кожна клиника,...

Кога ЦИА ќе прозбори: Колку разлики можете да најдете на овие слики? (ФОТО)

Администраторите на профилот на ЦИА се многу активни оваа недела, главно поради Ноќта на вештерките, што е во сабота. Тие побараа од луѓето на Twitter...

Пендаровски: Ситуацијата со Ковид-19 е исклучително сериозна!

Претседателот Стево Пандаровски, по состанокот на Советот за безбедност, се обрати пред јавноста, апелирајќи да се почитуваат сите мерки за заштита од корона вирусот,...

Снимка од ликвидацијата на напаѓачот кој не престанал да извикува „Алах Акбар“: Градоначалникот на Ница проговори терористичкиот напад (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Терористички напад се случи во црква во Ница во кој загинаа три лица, а неколку беа ранети. Напаѓачот со нож избодел луѓе во црквата,...